Schalke – Stuttgart IngyenTipp okt. 30. 20:30

Schalke - Stuttgart IngyenTipp okt. 30. 20:30

Exkluzív üdvözlő csomagodat: 100% akár 20.000 HUF

Twitter
Share on email
Email

Schalke Forma
A Borussia Dortmund hazai pályán 3–0 megverte a Schalkét a Bundesliga 5. fordulójában megrendezett Ruhr-vidéki derbin. Normális esetben több mint 80 ezren szurkolhattak volna a Ruhr-vidéki rangadón, amelyet ezúttal mindössze 300 drukker tekinthetett meg a helyszínen. A Dortmund már az első félidőben nagy nyomást helyezett a Schalkéra, ám ebben a játékrészben még nem esett gól.

Nem úgy a szünet után, amikor a BVB az 56. percben megszerezte a vezetést: Haaland mesteri sarkazását követően Raphaël Guerreiro lövését Frederik Rönnow még hatalmas bravúrral védeni tudta, de a kipattanó labdát Manuel Akanji a kapuba vágta. 1–0

Nem sokat kellett várni a fekete-sárgáknak a második góljukra. Jadon Sancho kiváló indítását követően Erling Haaland tört kapura, és nagyszerűen emelt a kapus felett a kapuba. 2–0. A biztos vezetést követően sem álltak le a hazaiak: Sancho szögletét Mats Hummels fejelte a kapuba, beállítva a végeredményt. 3–0

Stuttgart Forma

A VfB Stuttgart már az első percben vezetett, mégis 1–1-es döntetlenre végzett a vendég Kölnnel a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 5. fordulójában. A találkozón nem csupán a hazai pálya előnye miatt tűnt esélyesebbnek a Stuttgart, hanem amiatt is, hogy ebben az idényben már több pontot gyűjtött (7), mint a Köln a legutóbbi 14 találkozóján összesen (5).

Egy perc sem telt el, már vezetett is a házigazda, a 22 esztendős belga Orel Mangala talált a kapuba pillanatokkal a kezdés után (1–0). Újabb egy perc elteltével már kétgólos lehetett volna a stuttgarti fór: Silas Wamangituka találta el a kapufát.

Szűk negyedóra kellett hozzá, hogy a Köln is megérkezzen a mérkőzésbe, a vendégcsapat egyre többet birtokolta a labdát, ami a helyzetek számában is megmutatkozott. Sőt, a 23. percben Sebastian Andersson tizenegyesével összejött az egyenlítés is (1–1). A második félidőre is a Köln maradt az aktívabb, de hiába lőtt jóval többet, mint a VfB, a legnagyobb helyzet a stuttgartiak előtt alakult ki. A végjáték kezdetén Nicolás González ugrott ki a leshatáron, és újabb kapufát lőtt. A szituáció erősen lesgyanús volt, de így, hogy nem lett gól, nem volt miért kikockázni a képet, és bevetni a videobírót.

Schalke – Stuttgart statisztikák

A két csapat az elmúlt 3 évben háromszor találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya a Schalke 04 csapatának kedvez (5:1).

Ebből a csapatok egyszer játszottak a Schalke 04 stadionjában, a gólarány 0:0, azaz a két csapat a múltban kiegyenlített teljesítményt nyújtott egymás ellen.

Az elmúlt fél évben a Schalke 04 háromszor nyert hazai pályán, egyszer játszott döntetlent és háromszor kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint a VfB Stuttgart négyszer nyert idegenben és egyszer kapott ki. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette a VfB Stuttgart az utóbbi mérkőzéseit.

Ha az elmúlt egy évben, a Bundesliga mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, a Schalke 04 2 döntetlent és 4 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, a VfB Stuttgart pedig idegenben kétszer nyert. Ez alapján a VfB Stuttgart szerepelt jobban.

Az elmúlt egy évben a Schalke 04 olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Bochum, a Paderborn vagy az Aris Saloniki. A VfB Stuttgart pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Hertha BSC, a Mainz vagy a FC Nürnberg. A VfB Stuttgart erősebb ellenfeleket tudott legyőzni.

Az elmúlt egy évben a Schalke 04 olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Verl, az Uerdingen vagy az Augsburg. A VfB Stuttgart gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Holstein Kiel, a Wehen Wiesbaden vagy a Karlsruhe. A VfB Stuttgart csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.